Додаткові податкові перевірки бізнесу в умовах воєнного стану

Законопроєктом № 7360 був розширений перелік дозволених податкових перевірок під час воєнного стану в Україні.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» № 2260-IX  від 12.05.2022 року (відомий як законопроєкт № 7360) був розширений перелік дозволених податкових перевірок під час воєнного стану.

Наразі податківцям дозволено проводити такі види податкових перевірок: камеральні, фактичні, а також документальні позапланові перевірки.

Щодо документальних позапланових перевірок, то їх дозволено проводити лише у наступних випадках:

  • за зверненням платника податків;
  • якщо відбувається реорганізація, або припинення діяльності суб’єктів господарювання (підпункт 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 Податкового Кодексу України);
  • при поданні податкової декларації платником ПДВ, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість (підпункт 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 Податкового Кодексу України);
  • перевірки платників податків, за якими отримано податкову інформацію про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютного виторгу за експортними операціями.

З одного боку, тепер у суб’єктів господарювання є можливість пройти документальну позапланову перевірку та підтвердити суму бюджетного відшкодування.
А з іншого боку, перелік видів перевірок поступово розширюється і, напевне, буде розширюватись й надалі.
Ми рекомендуємо суб’єктам господарювання слідкувати за станом бухгалтерського та податкового обліку на постійній основі, щоб в майбутньому не мати проблем з податковими органами

Олександра Чорна Менеджерка, відділ AOS

Mazars в Україні консультує платників податків щодо податкових перевірок та ділиться практичним досвідом їх проведення. Наші спеціалісти мають великий досвід проходження податкових перевірок, знають усі «підводні камені» та поділяться з вами секретами успішного проходження таких перевірок.