Запроваджено обов’язковий технічний контроль для службових легкових автомобілів

19 травня 2023 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову за № 514, згідно з якою всі службові легкові автомобілі (тобто автомобілі, зареєстровані на компанії) зі строком експлуатації понад два роки підлягають обов’язковому технічному контролю в Україні. Зазначена Постанова набере чинності 25 серпня 2023 року.

Відсутність у таких легкових автомобілів технічного контролю після 25 серпня 2023 року створюватиме ризики адміністративної відповідальності як для водіїв, які керують ними, так і для посадових осіб компаній, а саме:

  • накладення на водія компанії штрафу в розмірі 340 гривень, а у випадку повторного виявлення відсутності технічного контролю – штрафу в розмірі від 850 до 1700 гривень із позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців або адміністративним арештом на строк від 5 до 10 діб;
  • накладення на посадових осіб компаній штрафу в розмірі від 850 до 2550 гривень.

Рекомендуємо провести перевірку наявних у власності компанії легкових автомобілів і, у разі необхідності, забезпечити їх технічний контроль до 25 серпня 2023 року.

Підпишіться на розсилку новин Mazars, щоб першими дізнаватися найважливіші новини законодавства, які коментують наші експерти.

Підписатися