Сміливе лідерство для сталого майбутнього: Mazars C-suite barometer 2023

Наш останній звіт показує, що, усвідомлюючи значні виклики минулого року, серед яких інфляція та економічна нестабільність, високі ціни на енергоносії, війна та геополітична напруженість, лідери зберігають бойовий дух і передбачають позитивні зрушення у 2023 році. Технології та сталий розвиток є двома головними стратегічними пріоритетами на найближчі три-п’ять років, причому керівники інвестують у ці сфери, щоб підготувати бізнес до майбутнього.

У нашому дослідженні ви дізнаєтесь про:

  • Оптимізм перед обличчям постійних викликів. Попри економічну нестабільність, підвищення цін на енергоносії та геополітичну напруженість, керівники очікують процвітання своєї компанії у майбутньому: 86% опитуваних мають позитивний (28% – дуже позитивний) прогноз щодо зростання у 2023 році.
  • Тренди, які впливатимуть на бізнес у 2023 році. Три ключові зовнішні тренди, які імовірно найбільше впливатимуть на бізнес цього року – це економічні тенденції, включаючи інфляцію та підвищення вартості життя, ціни на енергоносії, поява нових технологій.
  • Впевненість у трендах. Згідно з індексом впевненості Mazars, загальний результат трохи нижчий, ніж минулого року, але вищий за показники дослідження у 2020 році. Лідери найбільше переконані у своїй здатності керувати новітніми технологіями (54% опитуваних дуже впевнені). Менша впевненість спостерігається у питаннях подолання геополітичної нестабільності (23% – дуже впевнені), приборканні цін на енергоносії (27%), уникненні дефіциту талантів (32%) та швидкій адаптації до економічних тенденцій (33%) – цей перелік також можна вважати основними перешкодами для зростання.
  • Впровадження технологій. Трансформація ІТ/технологій компанії є головним стратегічним пріоритетом для лідерів на найближчі три-п’ять років. Очікується, що поява нових технологічних рішень матиме великий вплив на бізнес, і керівники визнають важливість таких технологій, як штучний інтелект, автоматизація, big data та Web3. Кіберзагрози залишаються повсякденною реальністю, але лідери переконані, що їхні дані надійно захищені.
  • Інвестиції у стале майбутнє. Нова або переглянута стратегія сталого розвитку є другою в списку пріоритетів керівників на найближчі три-п’ять років, і понад дві третини респондентів (68%) планують збільшити інвестиції в ініціативи сталого розвитку в наступному році, що свідчить про важливе місце ESG у порядку денному лідерів. Більшість підприємств (65%) готують звіт про сталий розвиток, але визнають, що якість даних і їх відстеження можуть бути складними, і лише трохи більше третини опитуваних (36%) відчувають себе цілком готовими до нових вимог звітності по ESG.
  • Важливість різноманітності та талантів. Чверть лідерів вважають нову або переглянуту стратегію залучення та утримання талантів своїм стратегічним пріоритетом, причому майже третина (28%) сприймають нездатність залучити кваліфікованих працівників перешкодою для зростання своєї компанії. Попри усвідомлення важливості різноманітності, у багатьох компаніях справжня рівність залишається ілюзорною. Невеликий прогрес у питанні гендерної різноманітності спостерігається на рівні вищого керівництва.

Проведений у четвертому кварталі 2022 року звіт «Mazars C-suite barometer» базується на думках понад 800 керівників із 27 країн світу, щоб зрозуміти конкретні можливості та виклики, з якими стикаються компанії.

Завантажте звіт нижче, щоб дізнатися більше корисної інформації.

Документ

С-suite barometer 2023
С-suite barometer 2023