Путівник Мазар по податкам Центральної та Східної Європи 2016

Угорський офіс Мазар повідомляє про випуск четвертого регіонального податкового путівника, в якому представлені описи та порівняльні схеми податкових систем 19 країн Центральної та Східної Європи.

Як і в минулі роки, путівник має одну ціль: надати інвесторам актуальну, орієнтовану та критичну інформацію про податкові системи в країнах Центральної та Східної Європи, в той же час надаючи їм можливість порівняти різноманітні фактори конкурентоспроможності в усьому регіоні.

Видання 2016 представляє описи податкових систем Албанії, Австрії, Боснії та Герцеговини, Хорватії, Чехії, Естонії, Македонії, Греції, Угорщини, Латвії, Литви, Чорногорії, Польщі, Румунії, Росії, Сербії, Словаччини, Словенії та України.

Дослідження охоплює корпоративні податки та інші прямі податки, а також непряме оподаткування. У звіті є можливість порівняти податкові ставки, а також ставки витрат на оплату праці в порівнянні з чистою заробітною платою.

Замість основних податкових реформ, останнім часом фокус змінився на користь двох напрямків не лише на регіональному рівні, але й у країнах ЄС та країн ОЕСР.

Зростаюча кількість країн регіону визнала важливість акцентування уваги на транскордонних транзакціях. Регулювання трансфертного ціноутворення з'явилося в податкових системах майже всіх країн регіону, і в путівнику  від Мазар цьому питанню присвячена окрема зведена таблиця.

Податкова конкуренція між різними країнами регіону перейшла на новий етап: після попередньої конкуренції з метою забезпечення сприятливого податкового середовища, зараз країни намагаються співпрацювати, щоб уникнути податкового шахрайства на найнижчому рівні та зберегти податкові надходження для скорочення податкового навантаження та, таким чином, поліпшити інвестиційне середовище у довгостроковій перспективі.

Важливою ініціативою є впровадження зворотного механізму нарахування зобов’язань щодо сплати податку на додану вартість максимально широко.

Українська система реєстрації рахунків-фактур, запроваджена як експеримент у 2015 році, є постійним елементом правил регулювання ПДВ в країні. Податкова адміністрація в Україні буде вести для платників податків облік ПДВ, а рахунки-фактури з ПДВ зможуть видаватися лише за певну максимальну суму, яку можна обчислити заздалегідь.

Завантажити цей путівник можна за посиланням нижче.

Сподіваємося та віримо, що для наших читачів цей путівник буде корисним та надихаючим.