Венчурна діяльність за кордоном

Аналітичний відділ видання Economist написав серію статей за підтримки компанії Мазар, присвячену п'яти проблемам, з якими стикається малий та середній бізнес, розпочинаючи венчурну діяльність за кордоном. Дійсно, робота в незнайомому середовищі передбачає складні виклики, але й пропонує величезний потенціал.

Необхідність для малого та середнього бізнесу долати численні перешкоди є основним фактором, який викликає небажання досліджувати міжнародні ринки. Однак у світі, який продовжує ставати все більш діджиталізованим та глобалізованим, можливість отримання додаткових переваг починає швидко переважати недоліки та складнощі. Але які типи завдань стоять перед малим та середнім бізнесом та як вони можуть бути вирішені. Мазар спільно з EIU досліджує це питання та інші у межах нашої програми Venturing Abroad.

5 труднощів венчурної діяльності за кордоном

Відвідайте наш сайт присвячений венчурній діяльності за кордоном за посиланням, де ще більше цінної та цікавої інформації на цю тему.

Venturing Abroad info

Використання переваг високих технологій

Venturing Abroad 1 image
  • Представники середнього бізнесу можуть швидко стати глобальними експортерами за допомогою Інтернету, багато представників малого та середнього бізнесу Європи роблять саме так.
  • Вони можуть використовувати Інтернет для продажу своїх товарів або послуг у всьому світі, стаючи «чистокровними» міжнародними компаніями з самого початку. Малі та середні компанії можуть швидко розвиватися шляхом капіталізації на нових нішах ринку у галузях з залученням високих технологій.
  • Вони можуть використовувати інформаційні технології для аутсорсингу та офшорної діяльності, такої як виробництво, але залишаючись в офшорній зоні через високий потенціал місцевого ринку.

Податково-юридичні питання

Venturing Abroad 2 image
  • Непрозорість правил, їх суперечливе застосування, плюс питання митної класифікації та різні правила податку на додану вартість є значними перешкодами для експортерів малого та середнього бізнесу. Різні митні класифікації для одного і того ж продукту можуть застосовуватися навіть на одному ринку.
  • Ще одна складність для малих та середніх підприємств - знайти шлях через хащі правил, які регулюють митне оформлення та митну класифікацію.
  • Навіть у зонах вільної торгівлі юридичні та податкові питання ускладнюють торгівлю - це особлива проблема для малих компаній з обмеженими ресурсами. Ті, хто проводить діяльність за межами ЄС, намагаються вибирати ринки, з якими ЄС має угоду про вільну торгівлю.

Підтримка глобального зростання

Venturing Abroad 1 imag3
  • Просування товарів та послуг за кордоном за допомогою веб-сайту може мати як і позитивні, так і негативні наслідки. Надто багато зовнішніх ринків можуть виявитися некерованими для малої або середньої компанії, яка тільки починає опановувати міжнародний ринок.
  • Невисокий рівень продажів і розбудова місцевого ринку дозволить лише зміцнити позиції. Щоб продовжити зростання та розвиток на новому ринку, представникам малого та середнього бізнесу необхідна глобальніша стратегія, спрямована на розвиток та підтримку стійкої присутності на місцевому ринку.

Логістичні виклики

Venturing Abroad 4 image
  • Особлива увага питанню логістики є важливим аспектом для успішного входу на ринок; новітні інформаційні системи надають значні переваги у забезпеченні прибутковості логістичної підтримки.
  • Щоб уникнути високовартісних логістичних проблем, багато представників малого та середнього бізнесу, які лише починають процес інтернаціоналізації, користуються послугою логістичного аутсорсингу, як для вхідних компонентів, так і для повернень, а також для готових товарів. Малі та середні компанії мають обрати найкращий баланс між контролем власної логістики та аутсорсингом деяких функцій.
  • Сама логістична функція зазнає серйозних змін, оскільки постачальники широкого кола товарів переходять від системи розподілу через магазини та склади до глобального постачання та виконання замовлень через сайти електронної торгівлі.

Вибір місцевих партнерів

Venturing Abroad 5 image
  • Для забезпечення стійкого зростання на нових ринках, представники малого та середнього бізнесу адаптують товари, а іноді і бізнес-моделі, до місцевих умов, та співпрацюють з експертами місцевого ринку.
  • Присутність на іноземному ринку малої або середньої компанії, яка тільки почала процес інтернаціоналізації, може відбуватись через декілька форм: офіційне спільне підприємство, договір про ліцензування та технічне співробітництво, договір про представницький контракт, або дочірня компанія, що здійснює діяльність самостійно.
  • Додаткові навички, спільні цілі та довгострокові зобов'язання настільки ж важливі для малого та середнього бізнесу на шляху до формування успішних міжнародних партнерств. 

Документи

EIU-Mazars_​Article 1_​local partners
EIU-Mazars_​Article 2_​Legal and tax issues_​web
EIU-Mazars_​Article 3_​Sustaining growth_​web
EIU-Mazars_​Article 4_​Logistics_​web
EIU-Mazars_​Article 5_​Technology_​web