З 1 листопада можуть скасувати мораторій на планові перевірки

Парламент планує скасувати мораторій на планові податкові перевірки.

До плану-графіка планових документальних перевірок включатимуться підприємства, які на основі показників 2021 року (із можливим внесенням змін щомісяця) відповідатимуть одному з критеріїв:

  • рівень сплати податку на прибуток, що мінімум на 50% менший, ніж у відповідній галузі;
  • рівень сплати ПДВ щонайменше на 50% менший, ніж у відповідній галузі*;
  • дебіторська заборгованість, більш ніж у 2 рази перевищує кредиторську;
  • загальна сума витрат ФОП на загальній системі оподаткування у декларації про доходи складає 75% або більше відсотків від задекларованого річного доходу (якщо такий дохід 10 млн грн і більше);
  • розмір зарплати працівників юридичної особи менший середнього  показника по підприємствах відповідної галузі у відповідному регіоні.

Підприємства, яких могли перевіряти під час дії мораторію і надалі перебуватимуть під наглядом контролюючих органів. Це стосується тих, хто працює з підакцизною продукцією, надає фінансові та/або платіжні послуги, веде діяльність у сфері азартних ігор,  а також нерезидентів, які здійснюють діяльність через відокремлені підрозділи чи постійні представництва в Україні.

Також звертаємо увагу на те, що ДПС оновила план-графік документальних планових податкових перевірок на 2023 рік.

 

Джерело: Проект Закону України від 16.10.2023 р. № 10016-д «про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок».

___________________________
 
* Цей критерій не поширюється на платників, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25% і більше від загальних обсягів постачання та одночасно рівень сплати податку на прибуток не менший, ніж 50% рівня у відповідній галузі.
 

* поля, обов'язкові для заповнення

Ваші персональні дані збираються компанією Mazars в Україні, володільцем (контролером) даних, відповідно до чинного законодавства та правил. Поля, позначені (*), обов'язкові для заповнення. Якщо будь-яке обов’язкове поле залишається пустим, обробити ваш запит буде неможливо. Ваші персональні дані збираються з метою обробки вашого запиту.

Ви маєте право на доступ, виправлення та видалення даних, а також на право заперечувати або обмежувати обробку ваших даних. Ви також маєте право на перенесення даних та право надавати вказівки щодо того, що відбувається з вашими даними після смерті. Нарешті, ви маєте право подати скаргу до наглядового органу та право не бути суб'єктом рішення, що базується виключно на автоматизованій обробці, включаючи профілювання, що має юридичні наслідки щодо вас або суттєво впливає на вас подібним чином.